Kadın girişimciliğini desteklemek için güç birliği

Kadın Platformu ile Yıldız Holding, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) aracılığıyla kadın girişimciliğini ve kadınların tedarik zincirinde aktif rol almasını teşvik etmek üzere iş birliği anlaşması imzaladı.
UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi’nde gerçekleşen törende, Yıldız Holdin’i Yönetim Kurulu Üyesi ve GODIVA CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi, UN Women’ı ise Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Alia El-Yassir temsil etti. Törene Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş da katıldı.
İmza töreninde konuşma yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve GODIVA CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding’in iş hayatında fırsat eşitliği konusundaki çalışmalarını anlatarak, “Bugün UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi ile imzaladığımız bu iş birliği anlaşmasıyla bölgesel ve global alanda tedarik zincirinde kadın girişimciliğini desteklemeyi taahhüt ettik. Mevcut fırsatları daha da geliştirmek ve kadınlarla buluşturmak adına önemli bir kilometre taşı olarak görüldüğümüz bu iş birliğimizin sadece Yıldız Holding için değil, tüm toplum ve Dünya için olumlu sonuçlar üreteceğine inanıyoruz.” dedi.
UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Alia El-Yassir ise şunları söyledi: “Kadın girişimcilerin liderlikleri, yenilikçi bakış açıları, dönüştürücü güçleri ve geliştirdikeri iyi uygulamalar ile iş gücü piyasasına yaptıkları katma değerin farkındayız. Avrupa ve Orta Asya bölgesinin tamamında ortaklarımızla birlikte kadın girişimcilerin bilgiye, finansal hizmet ve ürünlere, ağlara ve piyasalara erişmelerini desteklemek üzere elverişli ekosistemler yaratmaya devam edeceğiz. Bölgede ve Dünya’da özel ve lider bir konumda bulunan Yıldız Holding, faaliyet gösterdiği topluluklarda, iş yerlerinde ve iş piyasalarında kadınların güçlenmesini desteklemeyi sürdürüyor. Toplumsal cinsiyete duyarlı yatırım ve satın alma alanlarında başlattığımız bu ortaklık ile birlikte Yıldız Holding, kadın girişimcilere 4 milyon ABD Doları’nın üstünde yatırım yapmayı taahhüt ediyor. Kadın girişimciliğini hızlandırmak ve dönüştürmek üzere başlattığımız ortaklık aracılığıyla kadınların liderlik ettiği ve kurduğu işletmelere birlikte sağlayacağımız destekten ötürü çok heyecanlıyız.” dedi.

KAYNAK
DİĞER GÜNCEL HABERLER İÇİN